Mycie powierzchni szklanych

Posiadamy odpowiednie doświadczenie w zakresie doczyszczania powierzchni szklanych. Nie specjalizujemy się w czyszczeniu alpinistycznym. Podczas realizacji zadań najczęściej wykorzystujemy podnośniki koszowe, wysokiej jakości preparaty chemiczne (opóźniające procesy ponownego osiadania zabrudzeń). W czasach oddawania do użytku obiektów o różnorodnych, ciekawych pomysłach architektonicznych, wsparcie w zakresie obsługi powierzchni trudno dostępnych, bywa nieodzowne W procesie doczyszczania powierzchni szklanych, blaszanych, kompozytowych, aluminiowych – szczególnie dużych połaci – wykorzystujemy nową technologię. Użycie wody demineralizowanej w połączeniu z ultralekkimi teleskopami, pozwala na jeszcze efektywniejszą realizację zadań w tym zakresie oraz, co jeszcze istotniejsze, wydłuża okresy pomiędzy kolejnymi czyszczeniami. Niewątpliwe zalety wykorzystania tej technologii to:

Dzięki zastosowaniu nowego urządzenia wykorzystującego wodę demineralizowaną możemy zaproponować Państwu atrakcyjne ceny oraz wysoką jakość wykonywanych prac.

Mycie szyb budynku
Czyszczenie przeszkleń
Czyszczenie elewacji szklanej w Bydgosczy

Co czyścimy?

Wszelkie powierzchnie szklane, których utrzymanie w czystości przysparza Klientowi problemów, w tym panele fotowoltaiczne, wchodzą w zakres wykorzystania naszych usług.

Nasza rada

Często szkło pozostawione przez długi czas samo sobie, bez zabiegów pielęgnacyjnych, ulega trwałemu przywarciu minerałów. Ma to również miejsce wtedy, gdy w szczególności, zabrudzona woda z odprowadzeń trafia na taflę szkła regularnie. Szkło staje się nieprzejrzyste, matowe, a proces doczyszczania wymaga zastosowania agresywnych środków do rozpuszczania minerałów.

Jak czyścimy?

O technice i technologii postępowania decydują kryteria ekonomiki pracy i efektywności. Do wykonywania zadań wykorzystujemy tradycyjne metody, jak również sprzęt specjalistyczny w postaci urządzeń teleskopowych, myjących wodą osmotyczną, demineralizowaną. Niezależnie od techniki, działania nakierowane są na rozpuszczenie zabrudzeń oraz bezpieczne usunięcie ich w sposób gwarantujący czystą, błyszczącą powierzchnię szkła. Zastosowanie odpowiednich preparatów oraz wody osmotycznej, daje pewność znacznego wydłużenia okresów pomiędzy czyszczeniami.

Mycie szyb wysokiego budynku
Czyszczenie osmozą
Mycie powierzchni szklanych Bydgoszcz

Park maszyn i urządzeń

 • podnośnik teleskopowo przegubowy typu lekkiego do 3,5t,
 • wysokowydajne, gorącowodne urządzenie hydrodynamiczne,,
 • akcesoria ochrony indywidualnej, w tym dla alpinistów przemysłowych,
 • niskociśnieniowe opryskiwacze akumulatorowe, urządzenia teleskopowe,
 • drabiny.

Czego potrzebujemy?

Ze strony Klienta oczekujemy:

 • współpracy w zakresie określenia jego potrzeb i wymagań,
 • wyznaczenia pracownika, koordynatora, wprowadzającego na obiekt,
 • umożliwienia wykonania pomiarów i prób na obiekcie,
 • usunięcia przedmiotów wrażliwych ze strefy wykonywania zadania,
 • umożliwienia parkowania na czas prac w obrębie budynku,
 • dostępu do zasilania wodą bieżącą (kran techniczny),
 • umożliwienia parkowania na czas prac w obrębie budynku,
 • dostępu do zasilania prądem (230V),
 • jeśli to możliwe i niezbędne, umożliwienia wjazdu na posesję podnośnika typu lekkiego.

Czas oczekiwania na realizację

Zlecenia staramy się wykonywać bezzwłocznie. Z uwagi na charakter usługi, niezbędne są odpowiednie warunki pogodowe. Usługa mycia np. ogrodu zimowego, realizowana jest w czasie od 3 do 5 dni od momentu zaakceptowania warunków przez Klienta.

Czas trwania prac

O czasie niezbędnym do wykonania usługi decyduje wiele czynników. Rodzaj i wielkość powierzchni, dostępność z podłoża, skala i rodzaj zabrudzeń to główne z nich. W przygotowanej ofercie znajdą Państwo informacje nie tylko o technice i technologii postępowania, ale również o przewidywanym czasie zamknięcia realizacji.