Czyszczenie tapicerki meblowej

Od samego początku działalności w branży utrzymania czystości wykonujemy usługi prania, czyszczenia tapicerki meblowej. Meble tapicerowane biurowe oraz te użytkowane w naszych domach wymagają cyklicznego odświeżania. W oparciu o bezpieczne systemy najlepszych marek w branży, realizujemy zadania związane z cyklicznym, jak i interwencyjnym utrzymaniem mebli biurowych, oraz mebli tapicerowanych do użytku domowego. Wysokiej jakości urządzenia, pozwalają nam na maksymalne skrócenie czasu wyłączenia tapicerki z użytkowania. W zależności od stopnia zabrudzenia, rodzaju materiału, cyrkulacji i temperatury powietrza przyjmuje się, że szacunkowy czas wyłączenia z użytkowania wynosi od 6h do 24h. Przyjmując zlecenia z tego zakresu działań, przygotowani jesteśmy na zabiegi związane z usuwaniem plam, odorów, sierści, zmechaceń itp. mając na uwadze wygodę naszych Klientów oraz kompleksowość realizacji usług.

Co czyścimy?

Rynek mebli wciąż dostarcza nam nowych wzorów i modeli, dbając o praktyczność ich użytkowania i pielęgnacji. Sofy, narożniki, fotele, krzesła, kanapy, materace sypialniane, to jedynie część szerokiej gamy produktów wykończonych materiałem tekstylnym. Wszelkie rozwiązania tapicerowane stanowią cel realizacji naszych usług w domu Klienta. Jeśli mają Państwo kłopot ze świeżością, zapachem mebli tapicerowanych – jesteśmy do Państwa dyspozycji. Niezależnie od pochodzenia plam czy odorów, skutecznie realizujemy zadania, dobierając właściwą technikę i technologię.
Nasze usługi kierujemy do Klientów indywidualnych, podmiotów gospodarczych, urzędów i instytucji, szkół.

Nasza rada

Bardzo często zaniedbywanym elementem pielęgnacji mebli jest systematyczne odkurzanie. Gromadzenie się w strukturze materiału zabrudzeń stałych podczas użytkowania powoduje jego przyśpieszone zużywanie. Warto więc zadbać o ten szczegół.

Jak czyścimy?

Usługę rozpoczynamy od starannego rozpoznania rodzaju zastosowanego poszycia materiałowego oraz zabrudzeń, zaplamień przeznaczonych do usunięcia. Całość powierzchni starannie odkurzamy. Następnie podajemy preparat o wysokiej temperaturze, rozpuszczający zabrudzenia. Kolejnym krokiem jest ekstrakcyjne wypłukiwanie rozpuszczonych zabrudzeń wraz z neutralizacją powierzchni. W tym procesie do roztworu ekstrakcyjnego, jeśli tego wymaga sytuacja, dodajemy płyny neutralizujące odory, dzięki czemu jednocześnie pozbywamy się nieprzyjemnego zapachu. Wymagającym proponujemy impregnację powierzchni, stanowiącą argument do znacznego wydłużenia okresu, do kolejnego czyszczenia, z jednoczesną ochroną przed trwałymi zaplamieniami. W następnym kroku, po dokładnym odessaniu wilgoci, zaczesujemy poszycie mebla, tak by skutecznie schło w położeniu docelowym. Następuje samoistne schnięcie pranego materiału, przy zachowaniu odpowiedniej temperatury i cyrkulacji powietrza. Przeciętny okres schnięcia to 6 do 24 godzin. Tak wykonane działania gwarantują znakomitą poprawę kondycji oraz estetyki, wskutek których powierzchnia staje się wolna od roztoczy, zabrudzeń biologicznych i bezpieczna.

Park maszyn i urządzeń

 • ekstraktor,
 • odkurzacz przemysłowy.
Nasza rada

Zwróć uwagę na stosowane środki podczas czyszczenia tapicerki tzw. „metodą domową”. Niewłaściwie dobrane preparaty lub metoda mogą powodować trwałe uszkodzenie materiału, poprzez destabilizację koloru. Metodę stosuj tylko na dobrze odkurzone powierzchnie.

Czego potrzebujemy?

Ze strony Klienta oczekujemy:

 • współpracy w zakresie określenia jego potrzeb i wymagań,
 • wyznaczenia pracownika, koordynatora, wprowadzającego na obiekt,
 • umożliwienia wykonania prób,
 • usunięcia przedmiotów wrażliwych ze strefy wykonywania zadania,
 • usunięcia przedmiotów utrudniających dostęp do powierzchni czyszczonej lub zlecenie takich prac,
 • czasowego wyłączenia z użytkowania powierzchni czyszczonej,
 • zapewnienia optymalnych warunków w okresie schnięcia powierzchni tj. temperatury, cyrkulacji powietrza,
 • umożliwienia parkowania na czas prac w obrębie budynku,
 • dostępu do zasilania wodą bieżącą,
 • dostępu do zasilania prądem (230V),
 • dostępu do odpływu kanalizacyjnego w celu zrzutu zebranych zanieczyszczeń.

Czas oczekiwania na realizację

Zlecenia staramy się wykonywać bezzwłocznie. Usługa realizowana jest w czasie od 2 do 3 dni od momentu zaakceptowania warunków przez Klienta.

Czas trwania prac

O czasie niezbędnym do wykonania usługi decyduje wiele czynników. Rodzaj i wielkość powierzchni, skala i rodzaj zabrudzeń, to główne z nich. W przygotowanej ofercie znajdą Państwo informacje nie tylko o technice i technologii postępowania, ale również o przewidywanym czasie zamknięcia realizacji.