

Co czyścimy?
Zajmujemy się czyszczeniem wszelkich posadzek twardych oraz elastycznych. Indywidualnie dobieramy środki, technikę oraz technologię w celu zwiększenia efektywności oraz zniesienia ryzyka uszkodzenia posadzki. Czyścimy, myjemy, impregnujemy oraz nakładamy powłoki na wykładziny antypoślizgowe, wykładziny przemysłowe, wykładziny elastyczne, wykładziny PCV, PU, Tarkett, Marmoleum, linoleum, okładziny hal sportowych, posadzki gresowe, glazurę, lastriko, posadzki przemysłowe, betonowe, żywiczne.
Chcąc zadbać o naszą okładzinę należy zwrócić szczególną uwagę na bieżące usuwanie z powierzchni zabrudzeń stałych oraz zaplamień ciekłych (olej, ketchup, soki itp.). Piasek z uwagi na swoją twardość rysuje powierzchnię okładzin, nawet tych o podwyższonych parametrach ścieralności. Zabrudzenia ciekłe natomiast, pozostając przez dłuższy czas na podłodze, poprzez kapilary materiału zdolne są do trwałego zabarwienia powierzchni.


Jak czyścimy?
Działanie zaczynamy od zabezpieczenia strefy czyszczenia, dokładnego usunięcia zabrudzeń luźnych, odkurzenia lub zamiecenia podłogi. Kolejny etap to dozowanie na powierzchnię odpowiednio dobranego preparatu chemicznego, co najczęściej połączone jest z działaniem mechanicznym szorowarki jednodyskowej lub urządzenia ze szczotkami walcowymi. Na tym etapie następuje rozpuszczenie nagromadzonego brudu lub wcześniej zainstalowanych powłok zabezpieczających. Po zebraniu zanieczyszczeń automatem myjącym lub w inny, bardziej odpowiedni w danym przypadku sposób, neutralizujemy pH czyszczonej powierzchni tak, by było jak najbardziej neutralne. W kolejnym etapie nakładamy preparaty zabezpieczające podłogę. Działanie to ma na celu utrzymanie podłogi w jak najlepszym stanie przez jak najdłuższy czas. Jest to etap bardzo ważny z powodu znacznych oszczędności dla Klienta, który unika w ten sposób degradacji okładziny, wyklucza kosztowną instalację nowej okładziny, wydłuża jej żywotność i parametry estetyczne. Następnie przechodzimy do polimeryzacji posadzki – ilość nakładanych nowych powłok polimerowych, akrylowych uzależniony jest od stanu okładziny, jej rodzaju, zastosowanego preparatu i wynosi od dwóch do trzech. Możliwe jest uzupełnianie powłok, jeśli stan powłok pierwotnych to umożliwia. W niektórych przypadkach zalecamy przeprowadzenie polerowania powłoki wysokoobrotowym urządzeniem jednotarczowym. Oprócz zabezpieczenia okładziny przed zniszczeniem, nakładana przez nas powłoka polimerowa podnosi walory antypoślizgowe, antystatyczne i estetyczne posadzki.
Niezależnie od rodzaju podłogi, posadzki, czy jest to okładzina elastyczna czy podłoże twarde, nie należy
bagatelizować właściwego bufora dla zanieczyszczeń. Właściwie rozmieszczony system mat wejściowych pozwoli
Państwu zaoszczędzić złotówki, a jest to inwestycja nie tak znowu długoterminowa.
W obiektach wyposażonych w posadzki przemysłowe należy maksymalnie ograniczyć przenikanie zanieczyszczeń,
poprzez zminimalizowanie ruchu pojazdów oraz osób bezpośrednio z zewnątrz.
Park maszyn i urządzeń
- akcesoria ochrony indywidualnej w tym dróg oddechowych,
- opryskiwacze akumulatorowe niskociśnieniowe,
- szorowarka dyskowa oraz walcowa wysokoobrotowa,
- automat myjący,
- odkurzacz przemysłowy.
Po przeprowadzeniu gruntownego czyszczenia, usunięciu powłok oraz nałożeniu nowych powłok zabezpieczających, należy zwrócić uwagę na właściwy dobór środka do pielęgnacji tzw. codziennej. Zbyt agresywny środek uszkadza powłoki zabezpieczające i bardzo szybko prowadzi do degradacji posadzki. Nie należy również zapominać o okresowej inspekcji posadzek, szczególnie w miejscach najbardziej narażonych na duży ruch, trakty komunikacyjne, wejścia do obiektu.


Czego potrzebujemy?
Ze strony Klienta oczekujemy:
- współpracy w zakresie określenia jego potrzeb i wymagań,
- umożliwienia wykonania pomiarów i prób,
- usunięcia przedmiotów wrażliwych ze strefy wykonywania zadania,
- usunięcia przedmiotów utrudniających dostęp do powierzchni czyszczonej lub zlecenie takich prac,
- czasowego wyłączenia z użytkowania powierzchni czyszczonej,
- umożliwienia parkowania na czas prac w obrębie budynku,
- dostępu do zasilania wodą bieżącą,
- dostępu do zasilania prądem (230V),
- dostępu do odpływu kanalizacyjnego w celu zrzutu zebranych zanieczyszczeń.
Czas oczekiwania na realizację
Zlecenia staramy się wykonywać bezzwłocznie. Usługa czyszczenia, konserwacji podłóg, realizowana jest w czasie od 3 do 5 dni od momentu zaakceptowania warunków przez Klienta. Skontaktuj się z nami i poznaj najbliższe dostępne terminy. Ceny usług maszynowego mycia i konserwacji posadzek znajdziesz w naszym Cenniku Usług.
Czas trwania prac
O czasie niezbędnym do wykonania usługi decyduje wiele czynników. Rodzaj i wielkość powierzchni, skala i rodzaj zabrudzeń to główne z nich. Realizacja zadania czyszczenia i konserwacji podłóg średniej wielkości domu jednorodzinnego, najczęściej zamyka się w ciągu jednego dnia roboczego, 3 – 5 godzin pracy. W przygotowanej ofercie znajdą Państwo informacje nie tylko o technice i technologii czyszczenia, ale również o przewidywanym czasie realizacji.