Co czyścimy?
Obecnie najczęściej spotykanym rozwiązaniem konstrukcyjnym hal jest stalowa konstrukcja nośna wypełniona płytami warstwowymi z różnymi wariantami wykończenia ścianek zewnętrznych. Rzadkość stanowią inne rozwiązania takie jak kompozytowe lub aluminiowe płyty elewacyjne. Powierzchnię nośną hal stanowi betonowa lub żywiczna posadzka przemysłowa. Obiekty zaprojektowane i wykonane w innych technologiach również są celem wykonywanych przez nas usług. Każde zlecenie jest indywidualnie opracowywane i realizowane w oparciu o zasady bezpieczeństwa i efektywności.
Jak czyścimy?
Dla właściwego przeprowadzenia procesu czyszczenia i konserwacji elementów hal, niezbędne jest dokładne rozpoznanie materiałów konstrukcyjnych i wykończeniowych. Dokonujemy tego przeprowadzając bezpośrednio na obiekcie, pomiary oraz próby ze środkami czyszczącymi. Rozpoznajemy zagrożenia, dobieramy technikę i technologię bezpiecznego, efektywnego postępowania. Do mycia posadzek wykorzystujemy bardzo wydajne automaty myjące oraz wysokoobrotowe szorowarki, które w połączeniu ze skutecznie dobranymi preparatami usprawniają procesy czyszczenia. Ściany hal, w zależności od możliwości zastosowania, myte są metodą hydrodynamiczną lub bardziej zachowawczą z użyciem pary, technik niskociśnieniowych lub ręcznych.
Park maszyn i urządzeń
- podnośnik nożycowy, podnośnik teleskopowo przegubowy typu lekkiego do 3,5t,
- wysokowydajne, gorącowodne urządzenie hydrodynamiczne,
- akcesoria ochrony indywidualnej dla alpinistów przemysłowych, ochrona dróg oddechowych,
- opryskiwacze akumulatorowe niskociśnieniowe,
- drabiny, drabiny dekarskie,
- spalinowe piły łańcuchowe, agregat malarski.
Czego potrzebujemy?
Ze strony Klienta oczekujemy:
- współpracy w zakresie określenia jego potrzeb i wymagań,
- wyznaczenia pracownika, koordynatora, wprowadzającego na obiekt,
- umożliwienia wykonania pomiarów i prób na obiekcie,
- usunięcia gałęzi utrudniających dostęp do powierzchni czyszczonej lub zlecenie takich prac,
- usunięcia przedmiotów wrażliwych ze strefy wykonywania zadania,
- zapewnienia miejsca lub zbiornika na złożenie zabrudzeń stałych,
- umożliwienia parkowania na czas prac w obrębie budynku,
- dostępu do zasilania wodą bieżącą (kran techniczny),
- dostępu do zasilania prądem (230V),
- jeśli to konieczne, umożliwienia wjazdu na obiekt podnośnika typu lekkiego.
Czas oczekiwania na realizację
Zlecenia staramy się wykonywać bezzwłocznie. Z uwagi na charakter usługi, niezbędne są odpowiednie warunki pogodowe. Usługa czyszczenia, konserwacji elementów konstrukcyjnych hal realizowana jest w czasie od 5 do 10 dni od momentu zaakceptowania warunków przez Klienta.
Czas trwania prac
O czasie niezbędnym do wykonania usługi decyduje wiele czynników. Rodzaj i wielkość powierzchni, dostępność z podnośnika, skala i rodzaj zabrudzeń to główne z nich. W przygotowanej ofercie znajdą Państwo informacje nie tylko o technice i technologii postępowania, ale również o przewidywanym czasie zamknięcia realizacji.