Czyszczenie hal i magazynów

Współcześnie wypełnienie konstrukcji nośnej magazynów oraz hal produkcyjnych stanowią elementy wykończone blachą malowaną w różnej technologii, w zróżnicowanym kształcie, wypełnione materiałem stabilizującym oraz izolacyjnym. Ścianki wewnętrzne hal produkcyjnych, magazynowych z biegiem czasu ulegają zabrudzeniu. Na niektórych do usunięcia pozostaje zwykły kurz, w innych przypadkach w procesie produkcji na ściankach osadza się sadza, tłuste opary oraz inne obniżające estetykę i parametry techniczne substancje. W celu przywrócenia parametrów powierzchni należy poddać ją zabiegom doczyszczania w odpowiednio dobranej technologii. Powinna ona uwzględniać: rodzaj zabrudzeń, rodzaj powierzchni zanieczyszczonej, wrażliwość infrastruktury otaczającej, dostępność powierzchni. Podczas przygotowań do realizacji zadań w tym obszarze, zbieramy materiał umożliwiający dobranie właściwej techniki oraz technologii. Zabezpieczamy odpowiednią pomoc techniczną oraz materiałową, pozwalającą na realizację prac. Najczęściej wspólnie ze Zlecającym ustalamy harmonogram prac, wyznaczamy strefy kolejnych realizacji, uwzględniamy zagrożenia.

Ściany zewnętrzne oraz dachy hal magazynowych, produkcyjnych narażone są z kolei na osadzanie zabrudzeń emisyjnych. Zabrudzenia te powinny być usuwane cyklicznie, zgodnie z instrukcją konserwacji producenta elementów. Zaniechanie właściwego utrzymania tej infrastruktury najczęściej powoduje mikrouszkodzenia powierzchni (poprzez możliwość akumulacji wilgoci), w dalszych etapach degradacje powierzchni, wżery, korozję. Uszkodzenia te wymagają znacznie droższych zabiegów, renowacji powierzchni np. poprzez malowanie. Betonowe posadzki przemysłowe stanowią najczęstsze rozwiązanie powierzchni nośnej. Coraz popularniejszym wykończeniem takich posadzek jest powłoka żywiczna z odpowiednio dopasowanymi parametrami. Nawet najlepiej wykonana posadzka, nie jest elementem bezobsługowym. Z biegiem czasu akumuluje brud, trudny do usunięcia metodami zachowawczymi, bieżącym myciem. Po doczyszczeniu posadzki przy użyciu maszyn i preparatów odpowiednio dobranych do problemów na powierzchni najczęściej doradzamy naszym Klientom właściwe zabezpieczenie powierzchni w celu ograniczenia przenikania płynów, pylenia betonu i innych problemów specyficznych dla profilu działalności.

Szorowarka do czyszczenia posadzek magazynu
Wymiana tarczy szorowarki

Co czyścimy?

Obecnie najczęściej spotykanym rozwiązaniem konstrukcyjnym hal jest stalowa konstrukcja nośna wypełniona płytami warstwowymi z różnymi wariantami wykończenia ścianek zewnętrznych. Rzadkość stanowią inne rozwiązania takie jak kompozytowe lub aluminiowe płyty elewacyjne. Powierzchnię nośną hal stanowi betonowa lub żywiczna posadzka przemysłowa. Obiekty zaprojektowane i wykonane w innych technologiach również są celem wykonywanych przez nas usług. Każde zlecenie jest indywidualnie opracowywane i realizowane w oparciu o zasady bezpieczeństwa i efektywności.

Jak czyścimy?

Dla właściwego przeprowadzenia procesu czyszczenia i konserwacji elementów hal, niezbędne jest dokładne rozpoznanie materiałów konstrukcyjnych i wykończeniowych. Dokonujemy tego przeprowadzając bezpośrednio na obiekcie, pomiary oraz próby ze środkami czyszczącymi. Rozpoznajemy zagrożenia, dobieramy technikę i technologię bezpiecznego, efektywnego postępowania. Do mycia posadzek wykorzystujemy bardzo wydajne automaty myjące oraz wysokoobrotowe szorowarki, które w połączeniu ze skutecznie dobranymi preparatami usprawniają procesy czyszczenia. Ściany hal, w zależności od możliwości zastosowania, myte są metodą hydrodynamiczną lub bardziej zachowawczą z użyciem pary, technik niskociśnieniowych lub ręcznych.

Chemiczne czyszczenie posadzki hali produkcyjnej
Mycie podłogi hali magazynowej

Park maszyn i urządzeń

  • podnośnik nożycowy, podnośnik teleskopowo przegubowy typu lekkiego do 3,5t,
  • wysokowydajne, gorącowodne urządzenie hydrodynamiczne,
  • akcesoria ochrony indywidualnej dla alpinistów przemysłowych, ochrona dróg oddechowych,
  • opryskiwacze akumulatorowe niskociśnieniowe,
  • drabiny, drabiny dekarskie,
  • spalinowe piły łańcuchowe, agregat malarski.

Czego potrzebujemy?

Ze strony Klienta oczekujemy:

  • współpracy w zakresie określenia jego potrzeb i wymagań,
  • wyznaczenia pracownika, koordynatora, wprowadzającego na obiekt,
  • umożliwienia wykonania pomiarów i prób na obiekcie,
  • usunięcia gałęzi utrudniających dostęp do powierzchni czyszczonej lub zlecenie takich prac,
  • usunięcia przedmiotów wrażliwych ze strefy wykonywania zadania,
  • zapewnienia miejsca lub zbiornika na złożenie zabrudzeń stałych,
  • umożliwienia parkowania na czas prac w obrębie budynku,
  • dostępu do zasilania wodą bieżącą (kran techniczny),
  • dostępu do zasilania prądem (230V),
  • jeśli to konieczne, umożliwienia wjazdu na obiekt podnośnika typu lekkiego.
Okurzanie posadzki magazynu w Bydgoszczy
Mycie podłogi hali produkcyjnej

Czas oczekiwania na realizację

Zlecenia staramy się wykonywać bezzwłocznie. Z uwagi na charakter usługi, niezbędne są odpowiednie warunki pogodowe. Usługa czyszczenia, konserwacji elementów konstrukcyjnych hal realizowana jest w czasie od 5 do 10 dni od momentu zaakceptowania warunków przez Klienta.

Czas trwania prac

O czasie niezbędnym do wykonania usługi decyduje wiele czynników. Rodzaj i wielkość powierzchni, dostępność z podnośnika, skala i rodzaj zabrudzeń to główne z nich. W przygotowanej ofercie znajdą Państwo informacje nie tylko o technice i technologii postępowania, ale również o przewidywanym czasie zamknięcia realizacji.