Zadbaj o prawidłowe odprowadzanie wody z powierzchni przylegającej do elewacji. Długotrwałe narażenie na wilgoć, odparowującą wolno wodę, stwarza korzystne warunki do rozwoju mikroorganizmów, głównie glonów. Aby pozbyć się zakażenia, niezbędne są prace specjalistyczne środkami biobójczymi.
Co czyścimy?
Przy tak bogatym rynku materiałów budowlanych, nie ma sensu próba zdefiniowania pełnego zbioru możliwości. Najczęściej spotykanym wykończeniem elewacji jest tynk mineralny barwiony w masie lub pokryty warstwą farby. Coraz częściej prywatni inwestorzy planują elewację klinkierową lub z wykorzystaniem płyt kompozytowych. Zawsze podkreślamy nasze indywidualne podejście do Klienta i zadania. Niezależnie od rodzaju wykończenia oraz charakteru budynku, przede wszystkim określamy istotę problemu oraz środki niezbędne do przeciwdziałania. Wychodząc naprzeciw potrzebom Klientów, oferujemy usługi z zakresu utrzymania czystości i zabezpieczania elewacji, fasad, konstrukcji, ścian. Usługi czyszczenia tych powierzchni wykonujemy w technologii wysokociśnieniowego mycia hydrodynamicznego z zastosowaniem preparatów zadaniowych. W celu całkowitego usunięcia nagromadzonego brudu, stosujemy preparaty pozwalające na rozpuszczenie i zmycie sadzy, osadów (zabrudzeń emisyjnych), zabrudzeń tłustych, alg, mchów.
Jak czyścimy?
Do działania wykorzystujemy gorącowodne urządzenia firmy Kärcher, temperatura wody stanowi bowiem katalizator procesów czyszczenia. W celu jeszcze większej optymalizacji działań (oszczędności czasu i pieniędzy) stosujemy lancę teleskopową firmy Kärcher, umożliwiającą skuteczne dostarczenie ciśnienia na znaczną wysokość bez potrzeby wykorzystywania podnośników koszowych, technik alpinistycznych ani rusztowań. Wszystkie używane przez nas środki chemiczne oraz organiczne, dozowane zgodnie z zaleceniami producentów, nie stanowią zagrożenia dla środowiska, lub są biodegradowalne. Najwyższy standard ochrony środowiska zapewniamy sobie współpracując wyłącznie z najlepszymi markami w branży utrzymania czystości: Tenzi, Kärcher, EkoLab, Prochem, Buzil. W dużym skrócie: proces zaczynamy od właściwego zabezpieczenia miejsca wykonywania usługi, zgodnie z prawem budowlanym i przepisami BHP. Po rozpoznaniu rodzaju zabrudzeń jak i ewentualnych materiałów wrażliwych, za pomocą natrysku nakładamy preparat chemiczny w odpowiednim stężeniu. Preparat działa na powierzchni przez ściśle określony czas, po którym zostaje spłukany wraz z brudem z powierzchni elewacji. Proces ten powtarzany jest sektorami, aż do całkowitego usunięcia zabrudzeń z obiektu. Na suchą i czystą powierzchnię elewacji, fasady budynku nakładamy preparaty impregnujące, hydrofobowe, anty-graffiti lub inne wg potrzeb inwestora, mające za zadanie uchronić powierzchnię przed szybkim brudzeniem się, chuligańską dewastacją itp. oraz zapewnić dobry efekt mycia elewacji w przyszłości. Impregnaty dobieramy indywidualnie do zadań i funkcji jakie mają spełnić, stosujemy również środki impregnujące nie ograniczające paroprzepuszczalności ścian. Większość impregnatów zawiera filtry UV, zabezpieczenia chroniące przed niszczącym działaniem promieni słonecznych – dzięki tej funkcji elewacja na długo zachowuje jaskrawość barw.
Usuwaj na bieżąco wszelkie niestabilności farby, tynku. Początkowo niewielkie uszkodzenia, mogą powodować rozszczelnienie struktury powierzchni, destabilizując, poprzez wpływ wody, znaczny obszar wykończenia.
Park maszyn i urządzeń
- podnośnik teleskopowo przegubowy typu lekkiego do 3,5t,
- wysokowydajne, gorącowodne urządzenie hydrodynamiczne,
- akcesoria ochrony indywidualnej dla alpinistów przemysłowych, ochrona dróg oddechowych,
- opryskiwacze akumulatorowe niskociśnieniowe,
- drabiny, drabiny dekarskie, spalinowe piły łańcuchowe.
Zaplanuj właściwą, wzmożoną izolację dolnej części elewacji, najbardziej narażoną na wilgoć. Można to osiągnąć poprzez stosowanie bezbarwnych impregnatów hydroizolacyjnych lub instalując pas ochronny z materiałów wodoodpornych.
Czego potrzebujemy?
Ze strony Klienta oczekujemy:
- współpracy w zakresie określenia jego potrzeb i wymagań,
- wyznaczenia pracownika, koordynatora, wprowadzającego na obiekt,
- umożliwienia wykonania pomiarów i prób na obiekcie,
- usunięcia gałęzi utrudniających dostęp do powierzchni czyszczonej lub zlecenie takich prac,
- usunięcia przedmiotów wrażliwych ze strefy wykonywania zadania,
- zapewnienia miejsca lub zbiornika na złożenie zabrudzeń stałych,
- umożliwienia parkowania na czas prac w obrębie budynku,
- dostępu do zasilania wodą bieżącą (kran techniczny),
- dostępu do zasilania prądem (230V),
- jeśli to możliwe i niezbędne, umożliwienia wjazdu na posesję podnośnika typu lekkiego.
Przy zastosowaniu rozwiązań typu kompozytowych płyt elewacyjnych, czy innych wielkoformatowych, szczególną uwagę należy zwrócić na skuteczne, szczelne zabezpieczenie budynku za pomocą systemu rynien. Dzięki temu unikniemy powstawania trudnych do usunięcia zacieków mineralnych.
Czas oczekiwania na realizację
Zlecenia staramy się wykonywać bezzwłocznie. Z uwagi na charakter usługi, niezbędne są odpowiednie warunki pogodowe. Usługa czyszczenia, konserwacji, realizowana jest w czasie od 3 do 8 dni od momentu zaakceptowania warunków przez Klienta.
Czas trwania prac
O czasie, jaki niezbędny jest do wykonania usługi, decyduje wiele czynników. Rodzaj i wielkość powierzchni, dostępność z podłoża, skala i rodzaj zabrudzeń to główne z nich. W przygotowanej ofercie znajdą Państwo informacje nie tylko o technice i technologii postępowania, ale również o przewidywanym czasie zamknięcia realizacji.