Pranie tapicerki meblowej

Utrzymanie czystości mebli tapicerowanych to jedna z usług, którą dostarczamy o samego początku działalności firmy. Mamy w tej dziedzinie bardzo duże doświadczenie i posługujemy się sprawdzonymi systemami najlepszych producentów w branży.
Dom to miejsce, w którym staramy się zadbać o przyjazny klimat i komfort pomieszczeń. Trudno sobie wyobrazić nasze mieszkania i domy bez mebli. Służą nam do spania, odpoczynku, pracy i wpływają na nasze dobre samopoczucie. Naturalnym zatem pozostaje dbałość o zachowanie czystości i komfortu mebli na przestrzeni lat. Systematyczne, okresowe pranie tapicerki, zabiegi pielęgnacyjne, z pewnością przedłużą żywotność mebli, jednocześnie pozwalając nam odpoczywać w czystych, bezpiecznych warunkach.

Co czyścimy?

Rynek mebli wciąż dostarcza nam nowych wzorów i modeli, dbając o praktyczność ich użytkowania i pielęgnacji. Sofy, narożniki, fotele, krzesła, kanapy, materace sypialniane, to jedynie część szerokiej gamy produktów wykończonych materiałem tekstylnym. Wszelkie rozwiązania tapicerowane stanowią cel realizacji naszych usług w domu Klienta. Jeśli mają Państwo kłopot ze świeżością, zapachem mebli tapicerowanych – jesteśmy do Państwa dyspozycji. Niezależnie od pochodzenia plam czy odorów, skutecznie realizujemy zadania, dobierając właściwą technikę i technologię.

Nasza rada

Bardzo często zaniedbywanym elementem pielęgnacji mebli jest systematyczne odkurzanie. Gromadzenie się w strukturze materiału zabrudzeń stałych podczas użytkowania powoduje jego przyśpieszone zużywanie. Warto więc zadbać o ten szczegół.

Jak czyścimy?

Usługę rozpoczynamy od starannego rozpoznania rodzaju zastosowanego poszycia materiałowego oraz zabrudzeń, zaplamień przeznaczonych do usunięcia. Całość powierzchni starannie odkurzamy. Następnie podajemy preparat o wysokiej temperaturze, rozpuszczający zabrudzenia. Kolejnym krokiem jest ekstrakcyjne wypłukiwanie rozpuszczonych zabrudzeń wraz z neutralizacją powierzchni. W tym procesie do roztworu ekstrakcyjnego, jeśli tego wymaga sytuacja, dodajemy płyny neutralizujące odory, dzięki czemu jednocześnie pozbywamy się nieprzyjemnego zapachu. Wymagającym proponujemy impregnację powierzchni, stanowiącą argument do znacznego wydłużenia okresu, do kolejnego czyszczenia, z jednoczesną ochroną przed trwałymi zaplamieniami. W następnym kroku, po dokładnym odessaniu wilgoci, zaczesujemy poszycie mebla, tak by skutecznie schło w położeniu docelowym. Następuje samoistne schnięcie pranego materiału, przy zachowaniu odpowiedniej temperatury i cyrkulacji powietrza. Przeciętny okres schnięcia to 6 do 24 godzin. Tak wykonane działania gwarantują znakomitą poprawę kondycji oraz estetyki, wskutek których powierzchnia staje się wolna od roztoczy, zabrudzeń biologicznych i bezpieczna dla domowników.

Park maszyn i urządzeń

 • ekstraktor,
 • odkurzacz przemysłowy.
Nasza rada

Zwróć uwagę na stosowane środki podczas czyszczenia tapicerki tzw. „metodą domową”. Niewłaściwie dobrane preparaty lub metoda mogą powodować trwałe uszkodzenie materiału, poprzez destabilizację koloru. Metodę stosuj tylko na dobrze odkurzone powierzchnie.

Czego potrzebujemy?

Ze strony Klienta oczekujemy:

 • współpracy w zakresie określenia jego potrzeb i wymagań,
 • umożliwienia wykonania prób,
 • usunięcia przedmiotów wrażliwych ze strefy wykonywania zadania,
 • usunięcia przedmiotów utrudniających dostęp do powierzchni czyszczonej lub zlecenie takich prac,
 • czasowego wyłączenia z użytkowania powierzchni czyszczonej,
 • zapewnienia optymalnych warunków w okresie schnięcia powierzchni tj. temperatury, cyrkulacji powietrza,
 • umożliwienia parkowania na czas prac w obrębie budynku,
 • dostępu do zasilania wodą bieżącą,
 • dostępu do zasilania prądem (230V),
 • dostępu do odpływu kanalizacyjnego w celu zrzutu zebranych zanieczyszczeń,
 • mile widziane zaufanie i cierpliwość Zlecającego.

Czas oczekiwania na realizację

Zlecenia staramy się wykonywać bezzwłocznie. Usługa realizowana jest w czasie od 2 do 3 dni od momentu zaakceptowania warunków przez Klienta.

Czas trwania prac

O czasie, jaki niezbędny jest do wykonania usługi, decyduje wiele czynników. Rodzaj i wielkość powierzchni, skala i rodzaj zabrudzeń, to główne z nich. Realizacja zadania czyszczenia oraz impregnacji mebli tapicerowanych, w średniej wielkości domu jednorodzinnym, najczęściej zamyka się w ciągu jednego dnia roboczego, 3 – 5 godzin pracy.