Czyszczenie, konserwacja podłóg

Klient Biznesowy? Przejdź do Czyszczenie i konserwacja podłóg – Usługi dla Firm

Wykonując usługi doczyszczania posadzek w domach naszych Klientów spotykamy się z całą gamą różnorodnych wykończeń podłogowych. Niektóre z nich są łatwiejsze od innych w bieżącym, codziennym utrzymaniu czystości, jednak wszystkie wymagają z czasem gruntownego procesu czyszczenia z użyciem profesjonalnych preparatów zadaniowych oraz maszyn czyszczących. Proces ten pozwala na odzyskanie przez okładzinę podłogową swojego pierwotnego wyglądu i walorów estetycznych.

Co czyścimy?

Najczęściej wykorzystywanym i spotykanym rozwiązaniem na podłogi w domach jest gres, o różnych odmianach, wykończeniach i charakterze. Używa się go z dużym powodzeniem praktycznie we wszystkich pomieszczeniach naszych domów, wykorzystując jego przyczepność, odporności na wodę, zaplamienia, uszkodzenia mechaniczne. Z czasem jednak zabrudzenia mineralne na powierzchni samej płytki jak i w fudze powodują konieczność gruntownego doczyszczenia.

Jak czyścimy?

Jak w każdym przypadku prace rozpoczynamy od zabezpieczenia mienia Zlecającego oraz BHP. Następnie wykonujemy próby umożliwiające dobór najefektywniejszych środków do wykonania zadania. Do prac właściwych przystępujemy dozując na podłogę środek zadaniowy w odpowiednim stężeniu. Za pomocą szorowarki czyścimy powierzchnię, rozpuszczając nagromadzony brud, wszelkie zaplamienia traktujemy indywidualnie. Następnie z okładziny usuwane są zabrudzenia ciekłe, a całość jest neutralizowana. W celu uzyskania trwalszego efektu, okładzina podłogi jest konserwowana środkiem ochronnym. W tym celu na powierzchnię podawany jest impregnat lub powłoka polimerowa. Dozowanie środków konserwujących poprawia estetykę powierzchni, jednocześnie przedłużając okres do kolejnego gruntowego czyszczenia.

Park maszyn i urządzeń

 • akcesoria ochrony indywidualnej w tym dróg oddechowych,
 • opryskiwacze akumulatorowe niskociśnieniowe,
 • szorowarka dyskowa oraz walcowa wysokoobrotowa,
 • automat myjący, odkurzacz przemysłowy.
Nasza rada

Chcąc zadbać o naszą okładzinę (gres, panel podłogowy) należy zwrócić szczególną uwagę na bieżące usuwanie z powierzchni zabrudzeń stałych oraz zaplamień ciekłych (olej, ketchup, soki itp.). Piasek z uwagi na swoją twardość rysuje powierzchnię okładzin, nawet tych o podwyższonych parametrach ścieralności. Zabrudzenia ciekłe natomiast, pozostając przez dłuższy czas na podłodze, poprzez kapilary materiału zdolne są do trwałego zabarwienia powierzchni.

Czego potrzebujemy?

Ze strony Klienta oczekujemy:

 • współpracy w zakresie określenia jego potrzeb i wymagań,
 • umożliwienia wykonania pomiarów i prób na obiekcie,
 • usunięcia przedmiotów wrażliwych ze strefy wykonywania zadania,
 • usunięcia przedmiotów utrudniających dostęp do powierzchni czyszczonej lub zlecenie takich prac,
 • czasowego wyłączenia z użytkowania powierzchni czyszczonej,
 • umożliwienia parkowania na czas prac w obrębie budynku,
 • dostępu do zasilania wodą bieżącą,
 • dostępu do zasilania prądem (230V),
 • dostępu do odpływu kanalizacyjnego w celu zrzutu zebranych zanieczyszczeń,
 • mile widziane zaufanie i cierpliwość Zlecającego.

Czas oczekiwania na realizację

Zlecenia staramy się wykonywać bezzwłocznie. Usługa czyszczenia, konserwacji podłóg, realizowana jest w czasie od 3 do 5 dni od momentu zaakceptowania warunków przez Klienta.

Czas trwania prac

O czasie niezbędnym do wykonania usługi decyduje wiele czynników. Rodzaj i wielkość powierzchni, skala i rodzaj zabrudzeń to główne z nich. Realizacja zadania czyszczenia i konserwacji podłóg średniej wielkości domu jednorodzinnego, najczęściej zamyka się w ciągu jednego dnia roboczego, 3 – 5 godzin pracy.