Mycie, konserwacja podłóg

Wykonując usługi doczyszczania posadzek w domach naszych Klientów spotykamy się z całą gamą różnorodnych wykończeń podłogowych. Niektóre z nich są łatwiejsze od innych w bieżącym, codziennym utrzymaniu czystości, jednak wszystkie wymagają z czasem gruntownego procesu czyszczenia z użyciem profesjonalnych preparatów zadaniowych oraz maszyn czyszczących. Proces ten pozwala na odzyskanie przez okładzinę podłogową swojego pierwotnego wyglądu i walorów estetycznych.

Próbka czyszczenia podłogi
Efekt czyszczenia posadzki

Co czyścimy?

Najczęściej wykorzystywanym i spotykanym rozwiązaniem na podłogi w domach jest gres, o różnych odmianach, wykończeniach i charakterze. Używa się go z dużym powodzeniem praktycznie we wszystkich pomieszczeniach naszych domów, wykorzystując jego przyczepność, odporności na wodę, zaplamienia, uszkodzenia mechaniczne. Z czasem jednak zabrudzenia mineralne na powierzchni samej płytki jak i w fudze powodują konieczność gruntownego doczyszczenia.

Jak czyścimy?

Jak w każdym przypadku prace rozpoczynamy od zabezpieczenia mienia Zlecającego oraz BHP. Następnie wykonujemy próby umożliwiające dobór najefektywniejszych środków do wykonania zadania. Do prac właściwych przystępujemy dozując na podłogę środek zadaniowy w odpowiednim stężeniu. Za pomocą szorowarki czyścimy powierzchnię, rozpuszczając nagromadzony brud, wszelkie zaplamienia traktujemy indywidualnie. Następnie z okładziny usuwane są zabrudzenia ciekłe, a całość jest neutralizowana. W celu uzyskania trwalszego efektu, okładzina podłogi jest konserwowana środkiem ochronnym. W tym celu na powierzchnię podawany jest impregnat lub powłoka polimerowa. Dozowanie środków konserwujących poprawia estetykę powierzchni, jednocześnie przedłużając okres do kolejnego gruntowego czyszczenia.

Przed myciem podłogi
Po chemicznym czyszczeniu podłogi

Park maszyn i urządzeń

  • akcesoria ochrony indywidualnej w tym dróg oddechowych,
  • opryskiwacze akumulatorowe niskociśnieniowe,
  • szorowarka dyskowa oraz walcowa wysokoobrotowa,
  • automat myjący, odkurzacz przemysłowy.
Nasza rada

Chcąc zadbać o naszą okładzinę (gres, panel podłogowy) należy zwrócić szczególną uwagę na bieżące usuwanie z powierzchni zabrudzeń stałych oraz zaplamień ciekłych (olej, ketchup, soki itp.). Piasek z uwagi na swoją twardość rysuje powierzchnię okładzin, nawet tych o podwyższonych parametrach ścieralności. Zabrudzenia ciekłe natomiast, pozostając przez dłuższy czas na podłodze, poprzez kapilary materiału zdolne są do trwałego zabarwienia powierzchni.

Czego potrzebujemy?

Ze strony Klienta oczekujemy:

  • współpracy w zakresie określenia jego potrzeb i wymagań,
  • umożliwienia wykonania pomiarów i prób na obiekcie,
  • usunięcia przedmiotów wrażliwych ze strefy wykonywania zadania,
  • usunięcia przedmiotów utrudniających dostęp do powierzchni czyszczonej lub zlecenie takich prac,
  • czasowego wyłączenia z użytkowania powierzchni czyszczonej,
  • umożliwienia parkowania na czas prac w obrębie budynku,
  • dostępu do zasilania wodą bieżącą,
  • dostępu do zasilania prądem (230V),
  • dostępu do odpływu kanalizacyjnego w celu zrzutu zebranych zanieczyszczeń,
  • mile widziane zaufanie i cierpliwość Zlecającego.

Czas oczekiwania na realizację

Zlecenia staramy się wykonywać bezzwłocznie. Usługa czyszczenia, konserwacji podłóg, realizowana jest w czasie od 3 do 5 dni od momentu zaakceptowania warunków przez Klienta.

Czas trwania prac

O czasie niezbędnym do wykonania usługi decyduje wiele czynników. Rodzaj i wielkość powierzchni, skala i rodzaj zabrudzeń to główne z nich. Realizacja zadania czyszczenia i konserwacji podłóg średniej wielkości domu jednorodzinnego, najczęściej zamyka się w ciągu jednego dnia roboczego, 3 – 5 godzin pracy.