Pranie dywanów i wykładzin

Wykładziny oraz dywany, dzięki bardzo bogatej ofercie wzorów i kolorów, dają nieograniczoną możliwość aranżowania pomieszczeń. Rozwiązanie to zapewnia poczucie komfortu i ciepła pomieszczenia. Dobrze dobrane wykładziny bardzo skutecznie tłumią hałas, stanowią bufor dla brudu. Aby przez długie lata móc cieszyć się zainstalowanymi wykładzinami tekstylnymi lub dywanami, należy brać pod uwagę jakość produktu, jak i właściwą, skuteczną instalację. Pielęgnacja bieżąca, odkurzanie, jest bardzo ważnym elementem utrzymania okładzin w dobrej kondycji. Dopełnieniem jest okresowe czyszczenie specjalistyczne, które ma za zadanie usunąć z wykładziny, dywanu zapachy, sierść oraz zabrudzenia, których Klient nie jest w stanie się pozbyć się samodzielnie. W oparciu o sprawdzoną, popartą doświadczeniem, technologię zapewniamy dogłębne czyszczenie dywanów i wykładzin. Nie bez znaczenia jest aby proces czyszczenia wykonać, kiedy okładzina tego wymaga oraz aby zadanie wykonała osoba posiadająca wiedzę i urządzenia pozwalające na skuteczne działanie. Działania nieprofesjonalne będą nieefektywne, co więcej, najczęściej powodują gwałtowne pogorszenie stanu wykładziny, niekiedy pozostawiając trwałe uszkodzenia.

Co czyścimy?

Wykonujemy usługi związane z właściwym utrzymaniem czystości wykładzin obiektowych, wykładzin dywanowych, okładzin tekstylnych, płytek dywanowych. Pierzemy, czyścimy, impregnujemy wykładziny igłowane, pętelkowe, filcowe, polipropylenowe, poliamidowe, wełniane. Dostarczamy swoje usługi do hoteli, przedszkoli, biur, szkół, instytucji i urzędów, lokali gastronomicznych oraz domów i mieszkań prywatnych. Wszystkie te zlecenia, niezależnie od rodzaju rozwiązania i jej wielkości, traktujemy indywidualnie, mając na uwadze skuteczność i jakość działań.

Nasza rada

Pracę czyszczenia i konserwacji wykładziny należy powierzyć firmie specjalistycznej o dobrej opinii, bowiem działania firm sezonowych najczęściej przynoszą więcej strat niż pożytku. Efekty czyszczenia w najlepszym wypadku są zadowalające – ale na krótko. Pamiętaj aby personel sprzątający w twoim obiekcie:

 • regularnie i dokładnie odkurzał wykładziny,
 • posiadał odpowiednie preparaty do usuwania plam i usuwał je bezzwłocznie,
 • na bieżąco sygnalizował zaistniałe problemy w utrzymaniu w czystości wykładzin,
 • dbał o regularne opróżnianie, czyszczenie mat wejściowych, wycieraczek.

Jak czyścimy?

Usługę rozpoczynamy od starannego rozpoznania rodzaju wykładziny, dywanu oraz zabrudzeń, zaplamień przeznaczonych do usunięcia. Całość powierzchni starannie odkurzamy stosując wydajny dwusilnikowy odkurzacz kolumnowy ze szczotkami wyczesującymi. Następnie na runo okładziny podajemy preparat o wysokiej temperaturze, rozpuszczający zabrudzenia. W celu poprawy efektywności procesu powierzchnia zostaje wzbudzona szorowarką dwuwalcową przeciwbieżną, wysokoobrotową. Wskutek tego procesu wszelkie zabrudzenia takie jaki martwe włókno, włosy, sierść, bardzo trudne do usunięcia, zostają „wyrzucone” z runa przez szczotki, a włos dywanu przywrócony do pierwotnej pozycji. Kolejnym krokiem jest ekstrakcyjne wypłukiwanie rozpuszczonych zabrudzeń wraz z neutralizacją powierzchni. W tym procesie do roztworu ekstrakcyjnego, jeśli tego wymaga sytuacja, dodajemy płyny neutralizujące odory, dzięki czemu jednocześnie pozbywamy się nieprzyjemnego zapachu. Wymagającym proponujemy impregnację powierzchni, stanowiącą argument do znacznego wydłużenia okresu do kolejnego czyszczenia, z jednoczesną ochroną przed trwałymi zaplamieniami. W następnym kroku, po dokładnym odessaniu wilgoci, zaczesujemy runo wykładziny, tak by skutecznie schła w położeniu docelowym. Następuje samoistne schnięcie okładziny przy zachowaniu odpowiedniej temperatury i cyrkulacji powietrza. Na życzenie Klienta uruchamiamy dmuchawy, mające za zadanie skrócić czas wysychania. Przeciętny okres schnięcia okładziny to 12-24h. Tak wykonane działania gwarantują znakomitą poprawę kondycji oraz estetyki, wskutek których powierzchnia staje się wolna od roztoczy, zabrudzeń biologicznych, bezpieczna na długi czas.
Wieloletnia praktyka umożliwia nam najkorzystniejszy dobór, technologii oraz środków czyszczących, stosowanej chemii. Indywidualnie do potrzeb ustalamy także metodę czyszczenia: od czyszczenia pielęgnacyjnego jakim jest szamponowanie, bonetowanie, po metodę czyszczenia zasadniczego, dogłębnego czyli ekstrakcji.

Park maszyn i urządzeń

 • ekstraktor,
 • odkurzacz kolumnowy,
 • wysokoobrotowa szorowarka walcowa.
Nasza rada

Kiedy wybraliśmy już wykładzinę, należy zlecić jej instalowanie rzetelnej firmie. Wszelkie błędy podczas układania wykładziny spowodują z czasem jej trwałe uszkodzenia i konieczność naprawy lub wymiany. Wraz z instalacją wykładziny zadbaj o odpowiedni dobór i rozmieszczenie systemu mat wejściowych, wycieraczek, podkładów pod fotele biurowe. Zachęcamy do zakupu produktów firm specjalizujących się w tej dziedzinie, droższych, ale tylko w krótkiej perspektywie.

Czego potrzebujemy?

Ze strony Klienta oczekujemy:

 • współpracy w zakresie określenia jego potrzeb i wymagań,
 • wyznaczenia pracownika, koordynatora, wprowadzającego na obiekt,
 • umożliwienia wykonania pomiarów i prób,
 • usunięcia przedmiotów wrażliwych ze strefy wykonywania zadania,
 • usunięcia przedmiotów utrudniających dostęp do powierzchni czyszczonej lub zlecenie takich prac,
 • czasowego wyłączenia z użytkowania powierzchni czyszczonej,
 • zapewnienia optymalnych warunków w okresie schnięcia powierzchni tj. temperatury, cyrkulacji powietrza,
 • umożliwienia parkowania na czas prac w obrębie budynku,
 • dostępu do zasilania wodą bieżącą,
 • dostępu do zasilania prądem (230V),
 • dostępu do odpływu kanalizacyjnego w celu zrzutu zebranych zanieczyszczeń.

Czas oczekiwania na realizację

Zlecenia staramy się wykonywać bezzwłocznie. Usługa czyszczenia, impregnacji wykładzin, dywanów, realizowana jest w czasie od 2 do 3 dni od momentu zaakceptowania warunków przez Klienta.

Czas trwania prac

O czasie, jaki niezbędny jest do wykonania usługi, decyduje wiele czynników. Rodzaj i wielkość powierzchni, skala i rodzaj zabrudzeń to główne z nich. W przygotowanej ofercie znajdą Państwo informacje nie tylko o technice i technologii postępowania, ale również o przewidywanym czasie zamknięcia realizacji.