Czyszczenie posadzki w Shapers.
Wymagający Klient. W miesiącu Czerwcu 2013r. zrealizowaliśmy między innymi.

W miesiącu marcu tego roku wykonaliśmy usługę czyszczenia wykładzin dywanowych, na zlecenie Firmy Klimat Solec. Pomimo wątpliwości innych firm czyszczących, uzyskaliśmy bardzo dobre rezultaty.

W wyniku wielu zapytań ofertowych oraz dobrą współpracą z bydgoskimi przedszkolami, postanowiliśmy przygotować ofertę specjalną.

Nowe skuteczne metody czyszczenia.
Profesionalnie, rzetelnie, bezpiecznie Profesjonalne czyszczenie Bezpłatne doradztwo, oferta Zabezpieczamy wyczyszczone powierzchnie W Twoim biurze, domu, firmie Posadzki, elewacje, wykładziny
Mycie podłóg i posadzek

            Usługi czyszczenia podłóg (wraz z impregnacją)  wykonujemy od roku 2007. Z naszych usług korzystają urzędy, szkoły, kościoły, hotele, uczelnie, przychodnie lekarskie, prywatne i państwowe, szpitale, zakłady pracy oraz inni inwestorzy.

Czyścimy, myjemy, doczyszczamy oraz nakładamy powłoki na, okładziny elastyczne:
wykładziny antypoślizgowe,  wykładziny przemysłowe, wykładziny elastyczne,  wykładziny PCV, PU, Tarkett,  marmolem,  linoleum, okładziny hal sportowych.

Opis procesu czyszczenia, mycia podłóg pokrytych wykładzinami elastycznymi typu PCV.
Działanie zaczynamy od zabezpieczenia strefy czyszczenia, dokładnego usunięcia zabrudzeń luźnych, odkurzenia lub zamiecenia podłogi. Kolejny etap to dozowanie na powierzchnię odpowiednio dobranego preparatu chemicznego, co najczęściej połączone jest z działaniem mechanicznym szorowarki jednodyskowej lub urządzenia ze szczotkami walcowymi. Na tym etapie następuje rozpuszczenie nagromadzonego brudu lub powłok zabezpieczających wcześniej zainstalowanych.
Po zebraniu zanieczyszczeń automatem myjącym lub w inny bardziej odpowiedni sposób, należy zadbać o dokładne zneutralizowanie czyszczonej powierzchni tak by PH było jak najbardziej neutralne (zalecane wykorzystanie testów chemicznych). W kolejnym etapie nakładamy preparaty zabezpieczające podłogę. Działanie to ma na celu utrzymanie podłogi w jak najlepszym stanie przez jak najdłuższy czas. Jest to etap bardzo ważny z powodu znacznych oszczędności inwestora, który unika w ten sposób degradacji okładziny, wyklucza kosztowną instalację nowej okładziny, wydłuża jej żywotność i parametry estetyczne. Ilość nakładanych nowych powłok akrylowych, polimerowych uzależniony jest od stanu okładziny, jej rodzaju, zastosowanego preparatu i wynosi od dwóch do trzech. Możliwe jest uzupełnianie powłok, jeśli stan powłok pierwotnych to umożliwia. W niektórych przypadkach zalecane jest przeprowadzenie polerowania powłoki wysokoobrotowym urządzeniem jednotarczowym.
Oprócz zabezpieczenia okładziny przed zniszczeniem, powłoka podnosi walory antypoślizgowe, antystatyczne i estetyczne. 

 

Nasza rada:
Niezależnie od rodzaju podłogi, posadzki, czy jest to okładzina elastyczna czy podłoże twarde, nie należy bagatelizować właściwego bufora dla zanieczyszczeń. Właściwie rozmieszczony system mat wejściowych pozwoli Państwu zaoszczędzić złotówki, jest to inwestycja, nie tak znowu długoterminowa.

 

Czyścimy, myjemy, doczyszczamy, impregnujemy, nakładamy powłoki na posadzki, podłogi twarde:
kamień naturalny taki jak granit, piaskowiec, łupek, wapień, marmur, kamień sztuczny takie jak kamionka szlachetna, aglomarmur, płyty betonowe, terakota, beton płukany, płytki gresowe, gres polerowany, klinkier, lastriko.

Przystępując do czyszczenia posadzki twardej np. wykonanej z płyt kamienia naturalnego jakim jest łupek należy zwrócić szczególną uwagę aby podłoga była wolna od zabrudzeń luźnych np. piasek.
Wszelkie działania mechaniczne na takiej powierzchni mogą powodować jej uszkodzenia. Należy także, w sposób należyty rozpoznać materiał z jakiego wykonana jest posadzka i dopasować odpowiedni środek chemiczny. Wybór powinien być poprzedzony wykonaniem prób z preparatami, w niewidocznym miejscu.
 Proces rozpuszczania  brudu oraz jego zbierania z powierzchni czyszczonej  powinien być przeprowadzony sprawnie, tak aby nie narażać posadzki na dodatkowe, niepotrzebne obciążenia chemią i działaniami mechanicznymi. Po zneutralizowaniu czystej już powierzchni należy zadbać o utrzymanie posadzki w stanie wysokiej estetyki przez długi czas, poprzez impregnację materiału czyszczonego lub nałożenie warstwy zabezpieczającej. Tak wyczyszczona i zabezpieczona posadzka posłuży długie lata, a jej utrzymanie w czystości nie przysporzy wielu problemów.

Nasza rada:
Po przeprowadzeniu gruntownego czyszczenia, usunięciu powłok oraz nałożeniu nowych powłok zabezpieczających, należy zwrócić uwagę na właściwy dobór środka do pielęgnacji tzw. codziennej.
Zbyt agresywny środek , uszkadza powłoki zabezpieczające i bardzo szybko doprowadzi do degradacji posadzki. Nie należy również zapominać o okresowej inspekcji posadzek, szczególnie w miejscach najbardziej narażonych na duży ruch, trakty komunikacyjne, wejścia do obiektu.

 

Czyścimy, doczyszczamy, myjemy, impregnujemy przemysłowe posadzki betonowe, posadzki żywiczne, usuwamy zaplamienia olejowe.

Czyszczenie zaczynamy od zabezpieczenia pola działania oraz mienia zlecającego. Posadzkę należy dokładnie zamieść lub odkurzyć. Gwarantem wysokiej jakości czyszczenia jest właściwie dobrana chemia, która powinna odzwierciedlać specyfikę zabrudzeń. Pracę należy uporządkować wydzielając kolejne sektory działań. Kolejno w sektorach nanosimy preparat czyszczący , stosując względnie delikatne działanie mechaniczne. Pamiętamy, że głównym czynnikiem czyszczącym jest odpowiednio dobrana chemia. Powinna być ona dobierana przez osobę posiadającą podstawy teoretyczne oraz praktyczne zagadnień.
Usunięcie zabrudzeń regularnych oraz zaplamień wraz z zrównoważeniem PH posadzki, kończy proces jej czyszczenia. Warto zaplanować i wykonać impregnację posadzki, co poprawia jej walory wytrzymałościowe i estetyczne, ogranicza przenikalność cieczy, poprawia przyczepność.

Posadzka betonowa jest wyrobem bardzo chłonnym, nawet ta o wysokich parametrach. Impregnacja pozwala ograniczyć jej wady i uwypuklić jej zalety.

 

Nasza rada:
W obiektach wyposażonych w posadzki przemysłowe należy maksymalnie ograniczyć przenikanie zanieczyszczeń, poprzez zminimalizowanie ruchu pojazdów, osób  z zewnątrz.

 

 Jeśli masz pytania lub wątpliwości - zadzwoń.
Naszym Klientom zapewniamy  doradztwo w zakresie bieżącego utrzymania czystości.
Działamy elastycznie, tak by nasze prace nie utrudniały (w miarę możliwości) codziennych działań, funkcjonowania obiektów zlecającego.
Gwarantujemy realizację usługi w oparciu o sprawny, kompetentny zespół.